Skip to content

Antykoncepcja: nauka i praktyka

1 rok ago

331 words

Jest to mile widziane uzupełnienie literatury dotyczącej praktyk antykoncepcyjnych. Redaktorzy przygotowali kompendium ważnych informacji. Kliniczny nacisk książki powinien być pomocny dla praktyka. Wystarczająco dużo uwagi poświęca się nauce antykoncepcji, aby umożliwić czytelnikowi wgląd w teorię stojącą za praktyką. Jak można się było spodziewać, do oceny hormonalnej antykoncepcji przeznaczono znaczną ilość miejsca. To jest przestrzeń dobrze wykorzystana, a przegląd pozostawia czytelnika w jaśniejszym zrozumieniu ryzyka i korzyści tej formy antykoncepcji. Omówiono również naturalne metody planowania rodziny, bariery antykoncepcji oraz urządzenia domaciczne. Jest również bardzo mile widziany rozdział dotyczący antykoncepcji dla starszej kobiety, a także tabele, które pomagają znieść niektóre z mitów na temat różnych technik antykoncepcyjnych. Trwałe metody antykoncepcji (sterylizacja mężczyzn i kobiet) są również szczegółowo opisane, aby czytelnik mógł dokładnie zrozumieć ryzyko i korzyści dostępnych procedur. Opisano również techniki przerwania ciąży oraz wczesne poronienia.
Jest to wyraźnie napisana i dobrze zorganizowana książka z przydatnymi tabelami i diagramami. Tabele uzupełniają tekst i zwiększają zdolność czytelnika do asymilacji danych. Ta informacja jest ważna i będzie przydatna dla każdego lekarza zajmującego się ciążą i antykoncepcją. Chociaż książka przyda się praktykującym, za 135 USD może być poza zasięgiem cenowym większości studentów medycyny i mieszkańców. Mogą poszukiwać podobnych informacji z tańszych źródeł.
Ważne jest, aby wspomnieć, że podręcznik ten pochodzi z Wielkiej Brytanii i dlatego porusza wiele kwestii, które nie są związane z praktyką antykoncepcyjną w Stanach Zjednoczonych z powodu braku dostępności niektórych leków. Byłem rozczarowany, że więcej czasu i miejsca nie poświęcono kwestiom medycznym i etycznym, obejmującym antykoncepcję i sterylizację. Są to drobne niedociągnięcia w dobrym podręczniku, który jest mile widzianym dodatkiem do mojej biblioteki.
John T. Repke, MD
Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore, MD 21205

[podobne: odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów, iwonex, sabina kluz ]

0 thoughts on “Antykoncepcja: nauka i praktyka”