Skip to content

Hamowanie przez SN-protoporfiryny oksydazy hemowej mózgu u noworodków i noworodków. Przezktórkowe przejście metaloporfiryny i prenatalna supresja hiperbilirubinemii u noworodków.

1 rok ago

208 words

Sn (cyna) -protoporfiryna, silny konkurencyjny inhibitor oksydazy hemowej, może tłumić hiperbilirubinemię u noworodków zwierząt i znacząco obniżyć stężenie bilirubiny w osoczu u zwierząt iu ludzi. Aby dokładniej zbadać działania biologiczne i metaboliczne rozmieszczenie Sn-protoporfiryny, zbadaliśmy jej działanie u noworodka karmionego piersią, gdy podaje się je matce 24-48 godzin przed lub bezpośrednio po urodzeniu. Sn-protoporfiryna podawana przed porodem przechodziła przez błony łożyskowe, hamowała oksygenazę hemową płodu i hamowała przejściową hiperbilirubinemię, która występuje u noworodków po urodzeniu w sposób zależny od dawki. Aktywność oksygenazę hemową u noworodków również obniżono w sposób zależny od dawki. Bariera krew-mózg u noworodka była przepuszczalna dla Sn-protoporfiryny przez okres 20-28 dni po urodzeniu. Sn-protoporfiryna nie została jednak zachowana w mózgu, ale pozostawiła przestrzeń mózgu z t1 / 2 1,7 d. Ponadto, Sn-protoporfiryna podawana raz w momencie narodzin noworodkom hamowała oksygenazę z hemu mózgu w sposób zależny od dawki. Wyniki tego badania pokazują, że Sn-protoporfiryna może przenikać przez błony łożyskowe, hamować aktywność oksygenazową hemowej tkanki płucnej u płodu, a także może po takiej prenatalnej terapii tłumić hiperbilirubinemię nowo narodzonego zwierzęcia.
[przypisy: mapis cieszyn, kontur cieszyn, cofnięcie pozwu wzór ]

0 thoughts on “Hamowanie przez SN-protoporfiryny oksydazy hemowej mózgu u noworodków i noworodków. Przezktórkowe przejście metaloporfiryny i prenatalna supresja hiperbilirubinemii u noworodków.”