Skip to content

Leczenie wywołanego wirusem uszkodzenia mięśnia sercowego za pomocą nowego środka immunomodulującego – vesnarinonu. Tłumienie aktywności komórek naturalnych zabójców i produkcji czynnika martwicy nowotworów-alfa.

1 rok ago

223 words

Nadal istnieje kontrowersje dotyczące terapii wirusowego zapalenia mięśnia sercowego, które objawia się szeroką gamą objawów klinicznych. Vesnarinone, pochodna chinolinonu, która została opracowana jako pozytywny środek inotropowy o złożonym działaniu, w tym zahamowanie fosfodiesterazy i modyfikacja kanału kationowego, została ostatnio potwierdzona w celu poprawy rokowania u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca. Dokładny mechanizm tego korzystnego działania nie jest jednak jeszcze jasno zrozumiany. W tym badaniu, stosując mysi model ostrego wirusowego zapalenia mięśnia sercowego, wynikającego z zakażenia wirusem zapalenia mózgu i mięśnia sercowego, przeżycie i uszkodzenie mięśnia sercowego znacznie polepszyły się dzięki leczeniu vesnarinonem. W przeciwieństwie do tego, przeżycie nie zostało poprawione przez leczenie amrinonem, inhibitorem fosfodiesterazy. Chociaż vesnarinone nie hamował replikacji wirusa ani nie chronił miocytów przed bezpośrednimi uszkodzeniami wirusów, hamował wzrost aktywności komórek NK po infekcji wirusowej. Z drugiej strony amrinon nie hamował aktywności komórek NK. Zarówno vesnarinone, jak i amrinon hamowały wytwarzanie czynnika martwicy nowotworów-alfa. W związku z tym postulujemy, że vesnarinon wywierał korzystne działanie poprzez hamowanie aktywności naturalnych komórek zabójców i że służy jako immunomodulator, który zapewnia nowe możliwości terapeutyczne w leczeniu wirusowego zapalenia mięśnia sercowego i / lub zaburzeń immunologicznych.
[przypisy: kontur cieszyn, esensai, archinea ]

0 thoughts on “Leczenie wywołanego wirusem uszkodzenia mięśnia sercowego za pomocą nowego środka immunomodulującego – vesnarinonu. Tłumienie aktywności komórek naturalnych zabójców i produkcji czynnika martwicy nowotworów-alfa.”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: tabletki na odchudzanie[…]