Skip to content

Podawanie insuliny zmienia metabolizm sterydów gonadalnych niezależnie od zmian w wydzielaniu gonadotropin u kobiet opornych na insulinę z zespołem policystycznych jajników.

1 rok ago

363 words

Zbadaliśmy hipotezę, że hiperinsulinemia może powodować zespół policystycznych jajników (PCO) bezpośrednio stymulując steroidogenezę gonad i / lub wydzielanie gonadotropin. 10 kobiet opornych na insulinę z PCO oraz 5 kobiet z prawidłową masą ciała, dobranych pod względem wieku i masy ciała, miało pulsacyjne uwalnianie gonadotropinowe, wrażliwość gonadotropową na hormon uwalniający gonadotropinę i poziomy hormonów płciowych badane w ciągu dwóch kolejnych dni badania, zasadniczo i podczas wlewu insuliny ( średnia +/- SEM poziomów insuliny w stanie stacjonarnym, 254 +/- 63 mikroU / ml PCO w porównaniu do 907 +/- 92 microU / ml normy, P mniejsza lub równa 0,01). Insulina znacznie zwiększyła średnie wartości delta (6 godz. Bez wstrząsu) androstendionu (A) (P mniejsze lub równe 0,001) i estradiolu (E2) (P mniejsze lub równe 0,05) i zmniejszonej średniej puli w osoczu (0-6 godz. ) poziomy testosteronu (T) (P mniejsze niż 0,05), niezwiązane z hormonem płciowym wiążące globuliny T (P mniejsze niż 0,05) i dihydrotestosteron (P mniejsze niż lub równe 0,01) u kobiet z PCO. Insulina obniżyła także średni stosunek w osoczu 6 hA do estronu (E1) i zwiększył 6-godzinne poziomy E1 (obie P mniejsze lub równe 0,05) u kobiet z PCO. Istniały znaczące efekty sekwencyjne (insulina + dzień) u kobiet z PCO na proporcjach T / E2, co wskazuje na przeniesienie działania insuliny. Insulina nie miała wpływu na uwalnianie gonadotropin u kobiet z PCO. U normalnych kobiet jedyną znaczącą zmianą był efekt insuliny lub dzień badania, który zwiększał średnie 6-godzinne poziomy E2 (P mniejsze lub równe 0,01). Wystąpiły znaczące spontaniczne zmniejszenie średniego stężenia hormonu luteinizującego (p poniżej 0,05) i poziomów hormonu folikulotropowego (p mniej niż lub równe 0,01) w PCO, ale nie u normalnych kobiet w drugim dniu badania. Badanie to wskazuje, że insulina może bezpośrednio zmieniać obwodowy poziom hormonów płciowych niezależnie od zmian w uwalnianiu gonadotropin u kobiet opornych na insulinę PCO. Insulina obniżyła poziom silnych androgenów u kobiet z PCO i nie zwiększyła poziomu androgenów u normalnych kobiet, argumentując przeciwko prostemu, bezpośredniemu związku przyczynowego pomiędzy hiperinsulinemią i hiperandrogenizmem w PCO.
[przypisy: pozew o alimenty od dziadków, elmet rzeszów, posesor choszczno ]

0 thoughts on “Podawanie insuliny zmienia metabolizm sterydów gonadalnych niezależnie od zmian w wydzielaniu gonadotropin u kobiet opornych na insulinę z zespołem policystycznych jajników.”