Skip to content

Wstępne badanie hormonalnej terapii wzrostu na chorobę Leśniowskiego-Crohna

1 rok ago

516 words

Choroba Leśniowskiego-Crohna to przewlekłe zapalne zaburzenie jelit. W badaniu wstępnym ocenialiśmy, czy podanie hormonu wzrostu (somatropiny) oraz diety wysokobiałkowej złagodzi objawy choroby. Metody
Losowo przypisaliśmy 37 osób dorosłych z umiarkowaną do ciężkiej aktywną chorobą Crohna do czterech miesięcy samodzielnych wstrzyknięć hormonu wzrostu (dawka nasycająca, 5 mg na dobę podskórnie przez jeden tydzień, następnie dawka podtrzymująca 1,5 mg na dobę) lub placebo. Poinstruowaliśmy wszystkich pacjentów, aby zwiększyli spożycie białka do co najmniej 2 g na kilogram masy ciała na dzień. Pacjenci nadal byli leczeni przez swoich zwykłych lekarzy i przyjmowali inne leki na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Pierwszorzędowym punktem końcowym była zmiana w wynikach wskaźnika aktywności choroby Leśniowskiego-Crohna od linii podstawowej do 4. miesiąca. Wyniki mogą wynosić od 0 do 600, przy czym wyższe wyniki wskazują na większą aktywność choroby.
Wyniki
W punkcie wyjściowym średnia (. SD) ocena aktywności choroby Leśniowskiego-Crohna była nieco wyższa wśród 19 pacjentów z grupy hormonu wzrostu niż wśród 18 pacjentów w grupie placebo (287 . 134 vs. 213 . 120, P = 0,09). Trzech pacjentów z grupy placebo wycofało się przed pierwszą wizytą kontrolną i nie zostali włączeni do analizy danych. Po czterech miesiącach wskaźnik aktywności choroby Leśniowskiego-Crohna zmniejszył się o średnio 143 . 144 punkty w grupie hormonu wzrostu, w porównaniu ze spadkiem o 19 . 63 punktów w grupie placebo (P = 0,004). Działania uboczne w grupie hormonu wzrostu obejmowały obrzęk (u 10 pacjentów) i ból głowy (w 5) i zwykle ustępowały w ciągu pierwszego miesiąca leczenia.
Wnioski
Nasze wstępne badanie sugeruje, że hormon wzrostu może być korzystnym leczeniem dla pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna.
Wprowadzenie
Choroba Leśniowskiego-Crohna jest wyniszczającym zaburzeniem wielonarządowym, którego przyczyna jest niepewna. Charakteryzuje się stanem zapalnym jelit, który zwykle rozpoczyna się w okresie dojrzewania lub wczesnej dorosłości i często prowadzi do katabolizmu.1 Aby zmniejszyć stan zapalny i wywołać remisję, pacjenci z chorobą Leśniowskiego-Crohna są leczeni immunosupresyjnymi i przeciwzapalnymi lekami, które często mają poważne skutki uboczne i że w niektórych przypadkach ulepszają proces kataboliczny. Próby przeciwdziałania skutkom choroby poprzez stosowanie wysokobiałkowych diet były częściowo udane2. W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęcono wpływowi peptydów regulatorowych, takich jak hormon wzrostu3 i insulinopodobny czynnik wzrostu I4 na wzrost i naprawę jelit. , a wyniki prób hormonu wzrostu u pacjentów z zespołem krótkiego jelita były zachęcające.5 Ocenialiśmy, czy podawanie hormonu wzrostu u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, którzy stosują dietę wysokobiałkową, przeciwdziała katabolicznemu procesowi choroby i zmniejszyć chorobowość.
Metody
Pacjenci
Pomiędzy marcem 1997 r. A majem 1998 r. Do badania włączono pacjentów w wieku od 20 do 55 lat, u których zdiagnozowano umiarkowaną do ciężkiej czynną chorobę Leśniowskiego-Crohna przez co najmniej dwa lata. Rozpoznanie choroby Leśniowskiego-Crohna opierało się na połączeniu kryteriów radiologicznych i histologicznych
[hasła pokrewne: wirus bostoński okres zarażania, oseltamiwir, przewody cuviera ]
[przypisy: odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów wzór, cofnięcie pozwu wzór, izis chmielna ]

0 thoughts on “Wstępne badanie hormonalnej terapii wzrostu na chorobę Leśniowskiego-Crohna”